Aktywni głusi po 40-stce

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU "AKTYWNI GŁUSI PO CZTERDZIESTCE"

 

Z dniem 31.08.2013r  Polski Związek Głuchych Oddział łódzki zakończył realizację projektu "Aktywni głusi po czterdziestce ", dofinansowanego Se środków europejskich. Projekt skierowany  był do  osób niezatrudnionych, z uszkodzonym słuchem, w wieku od  40 do 64 lat,  posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego.  Projekt był realizowany w ramach Priorytetu VII. Promocja integracji społecznej.  Działania: 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnieniu sektora ekonomii społecznej.  Poddziałania: 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ramach projektu realizowane były usługi indywidualne oraz usługi grupowe dla beneficjentów projektu. 

Czytaj więcej: ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU "AKTYWNI GŁUSI PO CZTERDZIESTCE"

Ostatni kurs zorganizowany w ramach projektu

W  dniach 17/18 sierpnia 2013 r. w siedzibie PZG Oddział Łódzki odbył się kurs zorganizowany w ramach dobiegającego już końca projektu "Aktywni głusi po czterdziestce".

Było  to niezwykłe szkolenie z bardzo interesującej i niezwykle popularnej w ostatnim czasie dziedziny jaką jest Carving -  czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach.

Sztuka ta wywodzi  się z   krajów  azjatyckich i obecnie powoli podbija inne kontynenty. Niewątpliwymi mistrzami w tej dziedzinie są Tajlandczycy.

Czytaj więcej: Ostatni kurs zorganizowany w ramach projektu

Zapraszamy na kurs carvingu

Zapraszamy na kurs carvingu. Jest to niezwykła sztuka rzeźbienia i tworzenia dekoracji w owocach i warzywach.

Udział w kursie mogą wziąć osoby z wadą słuchu, które zapiszą się do projektu "Aktywni głusi po czterdziestce" lub są już beneficjentami projektu. 

Ilość miejsc ograniczona.  

Termin zgłoszeń do 31 lipca 2013 r. 

Zapisy w pokoju 12 a u Anny Pośpiech lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. ,  gg 11473704, tel. 785720597

UWAGI : pierwszeństwo udziału w tym kursie mają osoby, które do tej pory nie wzięły udziału w żadnym kursie organizowanym w ramach projektu. 

CARVING -  sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach ? popularna w krajach azjatyckich obecnie powoli podbija inne kontynenty. Niewątpliwymi mistrzami w tej dziedzinie są Tajlandczycy.

Celem carvingu jest uczynienie jedzenia bardziej atrakcyjnym i apetycznym, a także łatwiejszym do skonsumowania.

Zakończenie kolejnych kursów komputerowych

Zakończyły się kolejne kursy komputerowe prowadzone dla beneficjentów projektu  "Aktywni głusi po czterdziestce".

Kursy komputerowe cieszyły się największym zainteresowaniem  ze względu możliwości jakie daje osobom niesłyszących komputer i związane z nim udogodnienia i możliwości. W dzisiejszych czasach obsługa komputera i programów z nim związanych jest jedną z podstawowych umiejętności przydatnych w każdej sferze życia czy to zawodowej czy prywatnej.

Czytaj więcej: Zakończenie kolejnych kursów komputerowych

Trwają kursy komputerowe

W siedzibie PZG w Łodzi odbywają się ostatnie kursy komputerowe dla beneficjentów projektu. Kursy odbywają się dwa razy w tygodniu dla każdej  z grup. Nauczane są podstawy obsługi komputera oraz internetu, tak niezbędnego w dobie dla osób niesłyszących w celu porozumiewania się i komunikacji między sobą oraz w ułatwianiu codziennego funkcjonowania.

Czytaj więcej: Trwają kursy komputerowe