Aktywni głusi po 40-stce

Zakończenie kursu rzemiosła i rękodzieła artystycznego w Tomaszowie Mazowieckim

Wraz z końcem miesiąca maja 2013 zakończył się kurs rękodzieła artystycznego prowadzonego dla beneficjentów projektu w Tomaszowie Mazowieckim. Grupa zdobyła umiejętności z zakresu   wiedzy o półproduktach, możliwościach łączenia różnorodnych materiałów, własności materiałów i ich obróbki, narzędzi do pracy. A także z zakresu projektowania, przygotowywania  szablonów pomocnych w dalszej produkcji rękodzieła, tworzenie biżuterii z półproduktów jubilerskich, produktów drewnianych,  ceramicznych, filcowych, szklanych , elementów metalowych oraz elementów  przygotowanych własnoręcznie.

Zajęcia były tłumaczone na język migowy oraz był prowadzony catering dla grupy. Zajęcia prowadziła osoba od lat zajmująca się rękodziełem artystycznym i nawiązała wspaniały kontakt z grupą osób niesłyszących czego wyrazem były podziękowania dla niej złożone przez osoby niesłyszące.

Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności przydadzą się zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowy. Na koniec osoby uczestniczące w kursie otrzymały stosowne zaświadczenia oraz drobne upominki. 

Galeria zdjęć: